Znamení zvěrokruhu

Panna - znamení zvěrokruhu a charakteristika 2024

Znamení zvěrokruhu: Panna (23. srpna – 22. září)

Panna je šestým znamením zvěrokruhu a druhým proměnlivým znamením. Jsou známé pro svou preciznost, smysl pro detail, metodičnostefektivnost. Tyto vlastnosti jim dal do vínku noční Merkur. Jejich posláním je práce, jelikož mají velmi vyvinutý smysl pro povinnost. Jejich elementem je země, která jim propůjčuje účelnost, zručnost a schopnost nacházení nových způsobů. Podobně jako jiná zemská znamení milují nadbytek, ale narozdíl od Býka a Kozoroha si velmi rozumí s penězi, které umí vhodně investovat.

Panna je ambiciózní, tolerantní, okouzlujícíradostná, jsou otevřené novým věcem. Musí si však dávat pozor na ty, kteří by je chtěli využít. Za svým cílem si jdou neúnavně, neustále vyhledávají nové informace a způsoby, porovnávají, plánují a vylepšují. Panny jsou notoricky známé jako čistotné znamení. Mohou být neuvěřitelně citlivé, ale to jim nebrání v jejich neuvěřitelné fyzické a psychické odolnosti, která vychází z jejich schopnosti se přizpůsobovat.

Jejich sklon k přesnosti může hraničit s puntičkářstvím a lehce sklouzává k nadmíru kritickému jednání. Důraz na organizovanost a všudypřítomný řád je typický pro perfekcionistické panny. Tvrdě pracují na tom, čeho chtějí dosáhnout a málokdy zbytečně riskují.

Slunce vstupuje do znamení panny na sklonku léta. V době změny, kdy pomalu začíná ubývat slunečního světla a roční doba spěje k podzimní rovnodennosti. Tato sezóna je obdobím, kdy je hojnost přírody připravená ke sklizni, tedy skvělý čas pro organizované panny ujmout se otěží.

  • Vládnoucí planeta: Merkur
  • Pohlaví: ženské
  • Element: země
  • Temperament: flegmatik
  • Typ: metodik, ředitel
  • Orgán: vegetativní nervový systém, vnitřnosti trávicí soustavy
  • Tarotová karta: poustevník
  • Barva: žlutohnědá, teplá žlutá
  • Kámen: modrý safír, citrín, jaspis, jantar, karneol

Slavní narození ve znamení panny:

Alžběta I., Lidvík XIV., Ludvík XVI., Zendaya, princ Harry, Beyoncé, Keanu Reeves, Salma Hayek, Blake Lively, Sydney Sweeney, Nick Jonas, Chris Pine, Tom Hardy, Alexander Skarsgård, Bebe Rexha, Sara Ramirez, Blair Underwood, Jeon Jung-kook, Idris Elba, BErnie Sanders, Jennifer Hudson, Adam Sandler, Jason Derulo, Tim Burton, Jack Black

Lída Baarová, Květa Fialová, Petr Haničinec, Pavel Landovský, Tereza Maxová, Luba Skořepová, Marie Poledňáková, František Nedvěd, Hana Zagorová, Jaroslav Uhlíř, Jan Rosák, Radek Brzobohatý

Podobné

Napsat komentář

Back to top button