Znamení zvěrokruhu

Ryby - znamení zvěrokruhu a charakteristika 2024

Znamení zvěrokruhu: Ryby (20. února – 20. března)

Ryby jsou dvanáctým a posledním znamením zvěrokruhu. Jako čtvrté proměnlivé znamení v sobě skýtá energii změny, přerodu a adaptace. Jejich schopnost přizpůsobovat se je navíc znásobena elementem vody. Tento živel je také zdrojem kreativity, intuice, imaginace a schopnosti spojovat všechny formy života.

Klasická astrologie určuje planetu Jupiter – konkrétně jeho noční dům – jako vládce znamení Ryb. Jupiter v senzitivních Rybách probouzí jejich představivostspiritualitu a jeho noční energie tyto schopnosti obrací do jejich nitra. Zde vzniká jejich schopnost hluboké sebereflexe až meditativnosti a jejich více soukromá a mystická povaha.

Novodobý vládce Neptun v tomto znamení ještě více prohlubuje mystičnost a spiritualitu Ryb a propojení mezi tímto znamením a sny a tajemstvími. Objev této planety byl rovněž zahalen v tajemstvích a potřeboval značnou dávku víry. Po objevu Uranu se jen matematicky odhadovalo, kde by se mohla nacházet další planeta. K objevu došlo až o mnoho let později, kdy technika byla schopna jeho existenci potvrdit. Až zpětně se zjistilo, že jej lidé už dávno pozorovali pouhým okem.

Ryby jsou nesobecké, spirituální znamení, pro něž jsou velmi důležité emoce a vnitřní růst. Ze všech znamení jsou nejvíce propojené se svým šestým smyslem a oplývají schopností hluboké empatie. Jedná se o velmi odvážné a silné jedince, kteří často vytrvají i v nejhorších podmínkách. Mají jisté numerické nadání a potrpí si na přesnost. Ve společnosti jsou jako ryba ve vodě, a jsou i skvělými posluchači a hravými vtipálky se satirickým smyslem pro humor. Potrpí si na řád a pořádek.

Potrpí si na řád a pořádek. Často tak své okolí analyzují do nemenších detailů a mohou tak působit až pedantsky. Nesnáší samotu, mívají sebemrskačské sklony a často trpí slabou vůlí. Jejich mystičnost může přerůstat spíše do tajnůstkaření.

Slunce vstupuje do znamení Ryb v poslední fázi zimy, kdy se příroda pomalu loučí s posledními chladnými dny, které se pomalu prodlužují. Toto roční období je plné očekávání nadcházejícího růstu a obnovy, což se reflektuje v tomto znamení skrz vnitřní reflektivně kreativní představivost.

  • Vládnoucí planeta: Jupiter/Neptun
  • Pohlaví: ženské
  • Element: voda
  • Temperament: melancholik
  • Typ: věrný, osamocený, záhadný, empatický
  • Orgán: chodidla, šlachy, žaludek, střeva, lymfatický systém
  • Tarotová karta: Měsíc
  • Barva: fialová, bílá
  • Kámen: Tyrkys, ametyst, akvamarín, křišťál, měsíční kámen, jadeit, opál

Slavné osobnosti narozené ve znamení Ryb:

Elizabeth Taylor, Albert Einstein, Osama Bin Laden, Seal, Rihanna, Drew Barrymore, Emily Blunt, Dakota Fanning, Lupita Nyong´o, Justin Bieber, Daniel Craig, Rebel Wilson, Millie Bobby Brown, Olivia Rodrigo, Trevor Noah, Sidney Poitier, Sophie Turner, Steve Irwin, Eva Mendes, Sharon Stone, Chuck Norris, Adam Levine, Bruse Willis, Queen Latifah

Mahulena Bočanová, Martin Dejdar, Eva Holubová, Josef Klíma, Jiří Adamec, Karolína Kurková, Tomáš Holý, Juraj Kukura, Petra Kvitová, Tomáš Garrigue Masaryk, Jiří Menzel, Viktor Preiss, Ivan Lendl, Eva Herzigová, Lucie Vondráčková, Simona Stašová.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button