Ascendent

Ascendent v Blížencích – Horoskopy a znamení

Ascendent představuje znamení zvěrokruhu, které se v čase narození nacházelo nad východním horizontem. Kvůli naklonění zemské osy se ascendent mění zhruba každé dvě hodiny a během dne se vystřídá všech dvanáct znamení zvířetníku. Znát svůj ascendent je důležité pro správné vyložení horoskopu, jelikož od pozice slunce se odvíjí pozice všech planet.

Lidé narození s ascendentem v Blížencích mají za svůj element vzduch a vládne jim Merkur, jedna z nejrychlejších planet našeho solárního systému představující intelekt, komunikaci, přizpůsobivost a technologii.

Vliv na vzhled

Ascendent propůjčuje svým nositelům nejenom vlastnosti osobnosti, ale i vzhledu. Blíženci jsou definováni rychlým pohybem, bez ustání, a to se projevuje v jejich fyzické struktuře jako dlouhé končetiny, prsty a v celkově štíhlém, ale vypracovaném vzezření. Jsou velmi neposední a mohou se často ošívat, kývat nohou a obecně si osvojit nejrůznější „tiky“. Mají mladistvý vzhled i duši, někdy mohou působit až dětinsky. Vzhled pro ně není důležitý, věří spíše na vnitřní krásu, intelekt a důvtip.

Vliv na osobnost

Blížence definuje komunikace a kladení dobrých, někdy i nepříjemných až invazivních otázek. Rychlost je vlastní pro každý jejich pohyb, jídlo, myšlenku, aktivitu a celý život. Často přeskakují od jedné věci na druhou a když ztratí zájem, neváhají dvakrát a nenechají se ničím vázat. Jsou optimističtí, plní nadšenístimulující, čímž jsou nakažliví i pro své okolí.

Neustále se vzdělávají a dělají nové věci, nekonečně o něčem přemýšlejí, jsou vždy plní otázek a života. Nebojí se změn, a to i těch velkých, naopak často vyhledávají změnu prostředí. Lehce navazují nová přátelství.

Vlastnosti:

  • Přizpůsobiví
  • Zaneprázdnění
  • Okouzlující
  • Odvážní
  • Kreativní
  • Nervózní
  • Pozitivní
  • Upovídaní
  • Mladiství

Lidé, kteří mají ascendent v Blížencích, jsou velmi upovídaní a pokud nepouštějí ostatní ke slovu, mohou působit nevychovaně až hrubě. Kombinace touhy po znalostech a změně se může projevit v pouze povrchových znalostech daných témat a neschopnosti proniknout do hloubky. Mohou jim unikat důležité maličkosti, a to i v mezilidských vztazích, které také trpí touto povrchností a emocionální odtažitostí.

Descendent ve Střelci

Descendent představuje znamení zvěrokruhu, které je protilehlé vůči ascendentu a nacházelo se na západním horizontu v době narození jedince. Pro ty, jež mají ascendent v Blížencích tuto polohu zaujímá znamení Střelce. Polarita tohoto spojení ještě více umocňuje touhu po komunikaci a soudržnosti. Prohlubuje touhu po poznání celého světa, vně blízkého, známého okolí. Také propůjčuje schopnost introspekce a sebereflexe, vedoucí k mnoha sebeuvědoměním a spiritualitě.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button