Ascendent

Ascendent v Raku – Horoskopy a znamení

Mít ascendent v Raku znamená, že v hodině vašeho narození se toto znamení zvěrokruhu nacházelo na východním horizontu. Ascendent představuje důležitou informaci pro interpretaci horoskopu, jelikož umožňuje určit pozici jednotlivých planet sluneční soustavy v domech zodiaku. Toto znamení pak poskytuje svému nositeli, podobně jako zrozenci v něm, některé charakteristiky. Jedinec mající ascendent v Raku je ovlivňován elementem vody a Měsícem, který reprezentuje hluboké emoce, intuici, plodnost a zrození.

Vliv na vzhled

Vzhled Raků má jistou cykličnost řízenou jejich emocemi, odrážející v sobě měsíční fáze. Luna je ve spojení s Rakem vyobrazována v podobě úplňku, dávající svým nositelům kulaté rysy – buclaté tváře, tupou bradu a vnadné kypré tvary. 

Vliv na osobnost

Raci patří mezi nejempatičtější znamení zvěrokruhu a je pro ně velmi lehké se vcítit do ostatních. Jejich intuice hraničí až s telepatickými schopnostmi a činí z nich rozené léčitele fyzických i duševních bolestí. Emoce prožívají velmi hluboce a často se s nimi vypořádají skrz kreativní činnost. Svými pocity se netají a sdílejí je téměř okamžitě a upřímně. Rak je velmi milující znamení, pro které je velmi důležitá rodina.

Vlastnosti:

  • Atraktivní
  • Opatrní
  • Opovážliví
  • Podmaniví
  • Nejistí
  • Mateřští
  • Náladoví
  • Citliví
  • Milí

Račí empatie může přejít v přecitlivělost, vše si pak berou osobně a jsou lehce dotčení. Jsou nostalgičtí, zranitelní a podléhají depresivním náladám. Často o sobě pochybují a vždy nejdříve hledají chybu sami v sobě. Podobně jako fáze měsíce, se mění i jejich nálady. Nekladou zábrany žádným svým emocím, byť jsou negativní, a i hněvu dávají volný průběh. V mládí bývají až naivně důvěřiví a s přibývajícím věkem si ne obranu vytváří tuhou skořápku. Komunikace se stává jejich slabou stránkou. Často se strachují o budoucnost.

Descendent v Kozorohu

Znamení, které se ve zvířetníku nachází naproti ascendentu, se nazývá descendent. U Raka je touto protiváhou Kozoroh, který napomáhá stabilizovat jejich vztahy s okolím a vyhledávat vhodné učitele a vzory, kteří nezneužijí jejich důvěřivé nátury. Kozoroh také v neustále proměnlivých racích probouzí silný pocit loajality.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button