Ascendent

Ascendent ve Střelci – Horoskopy a znamení

Ascendent je představován znamením zvěrokruhu, které se v hodině zrození jedince nacházelo nad východním obzorem. Představuje stěžejní prvek při přesné interpretaci horoskopu. Má vliv na to, jak nás vnímají ostatní, zejména pak na vzhled a vystupování ve společnosti.

Zrozencům s ascendentem ve Střelci panuje element ohně a planeta Jupiter – vládce hojnosti, štěstí a štědrosti.

Vliv na vzhled

Střelci vynikají svými kyprými tvary, obzvláště v oblasti boků, stehen a nohou. Jupiter, jako největší planeta sluneční soustavy, jim také dodává jistou robustnost a plnost projevující se hustými vlasy, plnými rty a širokým úsměvem.

Vliv na osobnost

Plní světla, optimističtí, aktivní, svobodomyslní – toto jsou hlavní kvality jedinců narozených s ascendentem ve Střelci. Milují cestováníobjevování, vždy touží po nových zážitcích, poznávání nových kultur a rozšiřování obzorů. Musejí být neustále v pohybu a cítit se volní.

Střelci jsou společensky obratní, na ostatní působí šťastně, živě a zábavně. Lehce rozpoznají silné stránky ostatních, jsou skvělými učiteli. Smysl jejich života je hledání jeho smyslu. Nikdy se nebojí zkoušet nové věci.

Vlastnosti:

  • Uličničtí
  • Chytří
  • Přátelští
  • Zábavní
  • Šťastní
  • Upřímní
  • Inspirovaní
  • Společenští
  • Vřelí

Toto znamení nesmí mít pocit omezení jakékoli svobody, proto občas váhají, než vstoupí do vážného romantického vztahu. Nebojí se vyjádřit svůj nesouhlas a jsou až neomaleně upřímní. Mohou mít problém vidět věci z různých úhlů a automaticky předpokládají, že jejich názor je ten správný. Naučit se střídmosti je pro Střelce stěžejní. Jsou neustále plní nápadů a rychle se pro něco nadchnout, avšak stejně rychle vyhoří.

Descendent v Blížencích

Descendent se nachází se na západním horizontu, je představován protilehlým znamením vůči ascendentu a tvoří s ním pomyslnou osu zvířetníku. Descendent funguje jako protiváha některým negativním sklonům ascendentu. Pro ascendent ve Střelci jsou descendentem Blíženci, kteří Střelcům rozšiřují obzoryotevírají mysl pro různé úhly pohleduodlišné názory. Blíženci rovněž ovlivňují jejich milostný života. Jsou přitahováni k lidem, kteří si užívají konverzování, vyjadřování svých myšlenek, názorů a nových nápadů.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button