Ascendent

Ascendent v Býku – Horoskopy a znamení

Ascendent je znamení zvěrokruhu, které se nachází nad východním horizontem v době narození člověka. Představuje jeden z důležitých prvků pro přesnou interpretaci horoskopu. Ascendent v Býku propůjčuje, podobně jako svým zrozencům, některé své typické vlastnosti. Býky reprezentuje element země a vládne jim Venuše, planeta lásky, krásy, dlouhodobých vztahů a peněz.

Vliv na vzhled

Jedinci narození s ascendentem ve Býku bývají milého a okouzlujícího vzezření. Celkově působí velmi esteticky od konečků vlasů po špičky prstů na nohou. Podobně jako sám býk se mohou pyšnit silnými rameny a krkem. Často bývají plní síly a jen tak něco s nimi nepohne, tomu odpovídá i jejich vzhled. Býci jsou velmi smyslní a vzhled jejich tělesné schránky je pro ně velmi důležitý.

Vliv na osobnost

Pro Býky je důležitější kvalita než kvantita, k tomu potřebují dostatek nejenom finančních zdrojů. Potrpí si na tradice, zvyky a zajetou rutinu. Společenské postavení pro ně hraje významnou roli, mají rádi řád a nesnáší změny a nepředvídatelné lidi. Nikdy nejsou zbrklí, naopak jim věci mohou trvat velmi dlouho. Lidé s ascendentem v Býku potřebují stabilitu a pocit bezpečí, tyto kvality také nabízejí svému okolí. Vyžívají se ve své soběstačnosti, a proto často vyhledávají samotu.

Vlastnosti:

  • Láskyplní
  • Bezstarostní
  • Loajální
  • Rutinní
  • Svůdní
  • Pomalí
  • Tvrdohlaví
  • Svévolní

Býk je jedno z nejvíce materialistických znamení zvěrokruhu a svůj majetek také rád shromažďuje. Tento sklon se často promítá i do potřeby nadbytku a přebytku v kontextu jídla, alkoholu a sexuálních partnerů. V extrémech se toto projevuje jako nadměrné hromadění a závislosti. Většinou jsou to pohodáři, kterými jen tak něco nepohne, avšak když jsou dotlačeni do kouta, mohou velmi rychle a ostře vybuchnout.

Descendent ve štíru

Descendent je hvězdné znamení, které se nacházelo na západním horizontu v době narození. Pro Býka je tímto znamením Štír, který obrací jeho individuální charakter do spirituální roviny. Štíři vyhledávají změnu, transformaci a schopnost nahlédnout do svého nitra. Působí tak jako protiváha a dávají býkovi schopnost nechat věci být a akceptovat, nebo dokonce milovat, rozdílnost.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button