Ascendent

Ascendent v Kozorohu – Horoskopy a znamení

Ascendent je znamení zvěrokruhu, které se v hodině narození jedince nacházelo nad východním horizontem. Pro přesný výklad horoskopu je stěžejní znát svůj ascendent. Tento prvek dává informaci, jak vás bude okolí vnímat, váš vzhled a chování ve společnosti. Živlem zrozenců v ascendentu Kozoroha je země a vládne jim Saturn – planeta pravidel, řádu, práce a odhodlání.

Vliv na vzhled

Pro Kozorohy je typická dlouhá, štíhlá linieostré hrany. Rasy jejich obličeje bývají ostré, působící až strohým dojmem. Toto znamení vládne kostem, zubům a kolenům, lze tedy očekávat, že tyto části těla budou nejvýraznější.

Vliv na osobnost

Lidé narozeni s ascendentem v Kozorohu jsou silně zaměřeni na kariéru a dosáhnutí svých cílů, mnohdy za každou cenu a stejné odevzdání a odhodlání požadují i po ostatních. Jedná se o nejambicióznější ze všech ascendentů, proto také často dosahují pracovních úspěchů.

Potrpí si na tradice, řádpořádek. Dodržování sociálních norem je z jejich pohledu důležité pro mírumilovné a harmonické soužití. Tato kvalita z nich v důsledku dělá skvělé týmové hráče a díky své pracovitosti a spolehlivosti se dostávají do vedoucích pozic. Spontánní a náhodné jednání od nich nečekejte, své kroky si vždy pečlivě předem plánují a připravují.

Vlastnosti:

  • Spolehliví
  • Etičtí
  • Rodinný typ
  • Loajální
  • Odměření
  • Zodpovědní
  • Vyrovnaní
  • Vážní
  • Úspěšní

Svoje vlastní potřeby často odkládají stranou a mají sklon ignorovat své individualistické ideje. Mají nutkání vždy udělat tu správnou věc a neztratit tvář. Přikládají až přílišný důraz na svou reputaci. Často mohou ostatní až extrémně kritizovat a být odtažití. Někdy si potřebují dokazovat svou nadřazenost.

Descendent v Raku

Descendent je znamení zvěrokruhu, které se v době narození jedince nacházelo nad západním horizontem a spolu s ascendentem tvoří pomyslnou osu zvířetníku. Je funkcí je vyvažovat negativní vlastnosti ascendentu. Pro Kozoroha tuto protiváhu představuje Rak.

Rak pomáhá Kozorohovi v hledání vnitřního klidudůvěry ve vyjádření svých osobních názorů a idejí. Zejména mu dává novou perspektivu a schopnost pochopit, že jeho vlastní myšlenky – i ty, které se neshodují se zavedeným řádem věcí – nejsou kolektivu na obtíž, naopak mohou pomoci.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button