Venuše

Venuše v Beranu (Skopci): Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí – kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše v Beranu / Skopci: charakteristika a vlastnosti

Venuše v Beranu přejímá některé charakteristiky tohoto znamení. Setkává se zde s energií elementu ohně, jež dává vzniknout plamenné lásce typické rychlým vzplanutím, silným, spalujícím žárem, avšak i nenadálým uhasnutím.

Při spojení Venuše a Berana dochází k dynamické kombinaci, která přináší ohnivou impulzivnost a vášeň do tradičně kooperativní a harmonické nátury Venuše. Toto spojení je intenzivní, ale často lehkovážné.

Venuše v Beranu / Skopci a vztahy

Jako při všem, jsou i v lásce, Berani sebevědomí, odvážní, okouzlujícíasertivní. Jejich neodolatelná, magnetická osobnost jim dává jisté výhody při ucházení se o partnera. Neustále pátrají po perfektní a ideální druhé polovičce.

Synonymem pro Beraní lásku je impulsivita a vášeň. Vždy vyhledávají nové vzrušující podněty a dobrodružství. Největší nástrahou pro Venuši v Beranu je neustálé hledání rozkoší – typičtí lamači srdcí. Sexuální přitažlivost je pro ně velmi důležitá, avšak si sex často pletou s láskou.

Při námluvách mohou být neoblomní a mají potěšení z lovu. Kvůli jejich impulzivitě a rychlému vzplanutí se často dostávají do prekérních situací. Od milostných trojúhelníků po zbrklé požádání o ruku.

Venuše v Beranu představuje spíše sobecký styl lásky soustřeďující se spíše na uspokojení sebe sama. Definuje ji přelétavost, jistá bezohlednost, ale i emoční zranitelnost.

Jsou však schopni se naučit být neuvěřitelně vnímaví vůči citům ostatních a jemnost a ladnost ve svádění aplikovat i při rozchodech. Když naleznou toho pravého partnera, budou mu věrní. Jejich protějšek musí být ale schopen opakovaně zaujmout jejich pozornost a ochoten experimentovat.

Venuše v Beranu / Skopci a finance

Berani mají potřebu po penězích, o kterých většinou nemají nouzi, ale zároveň mají sklony k impulzivním nákupům a nezodpovědnému zacházení s financemi. V otázce peněz se musí naučit disciplíně.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button