Venuše

Venuše v Kozorohu: Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi.

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše v Kozorohu: charakteristika a vlastnosti

Zajímavé postavění Venuše v Kozorohu představuje spojení planety lásky a zemního znamení orientovaného na práci a povinnost.

Kozorozi jsou věrní, odhodlaní, důvěryhodnípracovití. Vše berou vážně a k práci i ke vztahům přistupují velmi zodpovědně.

Občas mohou působit odtažitým až chladným dojmem. Kozorozi se do ničeho nevrhají po hlavě a na vše, včetně vztahů nahlížejí z praktického hlediska.

Venuše v Kozorohu a vztahy

Při postavení Venuše v Kozorohu na sebe láska bere velmi zralou a vyspělou formu. Pro toto znamení jsou romantické vztahy vážnou záležitostí, ke které nelze přistupovat lehkovážně.

Kozorozi hledají partnerství postavená na spolupráci a odhodlání se spolu dostat přes krušná období. Odměňují snahu a zapřísahají se k řešení případných problémů. Stejné odhodlaní a oddanost očekávají od svého partnera.

Jsou vybíraví a věří, že láska je zasloužená a vydřená, nedají na pouhá slova a pocity. Ve vztahu hledají stabilitu, kterou sami poskytují. Jedná se o loajální partnery s vážnými záměry.

Venuše v Kozorohu a finance

Kozorozi jsou velmi šetřivé znamení. Jedinci s Venuší v Kozorohu přistupují k financím stejně jako ke vztahům. Berou je vážně a nehospodaří s penězi lehkomyslně. Rozhodně neutrácí za zbytečné pozlátko, jejich styl je nenápadný a působí nadčasově.

Jsou to neuvěřitelní dříči, kteří se často nacházejí v pozici rozhodujícího člena týmu. Musí si však hlídat, zda jsou za svou práci náležitě odměňováni.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button