Venuše

Venuše v Raku: Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí – kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi.

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše v Raku: charakteristika a vlastnosti

Při postavení Venuše v Raku, dochází k setkání planety lásky s vodním elementem, intuicí a empatií. Venuše se v této konstelaci cítí velmi komfortně a rozdává svou láskyplnost všude kudy projde.

Samotné znamení Rak je silně propojeno s láskou – domov a rodina jsou pro ně na prvním místě. Toto starostlivé znamení vyhledává spíše klidné, pevné a vyrovnané svazky. Je pro ně důležitá hluboká intimita a nejraději mají tulení v pohodlí domova. Domov pro ně představuje útulné útočiště, které bez otálení poskytují všem, které milují.

Venuše v Raku a vztahy

Raci jsou velmi citliví, věrnílehce zranitelní. Aby se chránili před světem, schovávají se do svého krunýře a nekomunikují. K této taktice se uchylují tím více, čím více byli v životě zraněni. Jsou velmi opatrní a získat si jejich důvěru znamená vynaložit velkou námahu na prolomení jejich tvrdé skořápky. Pod tímto ochranným pancířem se však skrývá láskyplný a sentimentální tvor se srdcem na dlani.

Láska je pro Venuši v Raku vážná věc, nezávazný sex není nic pro ně. Vyhledávají dlouhodobé věrné partnerství s vidinou budování rodiny, hluboké spojení dvou srdcí a bezpodmínečnou lásku.

Preferují klidné večery, ideálně strávené s rodinou. Na rodinu nedají Raci dopustit, rodinné vztahy jsou pro ně velmi důležité a k radosti potřebují vazbu na své kořeny. Jejich oblíbené koníčky jsou rovněž spojeny s rodinou a domovem, zejména s jeho zkrášlováním a zútulněním. Vyžijí se zejména ve vaření, zahradničení a zdobení.

Synonymem pro znamení Rak je intuice. Jsou empatičtísoucitní, rychle vycítí, co ostatní potřebují a neotálejí tyto potřeby naplnit. Někdy upřednostňují potřeby ostatních do takové míry, že zapomínají na své vlastní.

Venuše v Raku a finance

Raci nepatří mezi materialisticky zaměřená znamení. Důležité je pro ně zajistit rodinu a vybudovat domov. Tím se orientují i jejich nákupy zahrnující nejrůznější dekorace a vybavení pro zútulnění domácnosti.

Na co by si měli dávat pozor je jejich nerozhodnostimpulzivnost. Své koupě si často rozmyslí, nebo jich dokonce litují. Určitě by si proto měli nechávat účtenky a zvyknout si – bez otálení – věci, co nechtějí či nepotřebují, vracet.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button