Venuše

Venuše ve Vahách: Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi.

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše ve Vahách: charakteristika a vlastnosti

Vládnoucí planetou Vah je Venuše, proto se v tomto postavení cítí planeta lásky jako doma. Znásobuje vrozené vlastnosti Váhy: mírumilovnost, touhu po spolupráciupřímnosti. Nejdůležitější je pro ně však láska a absolutní harmonie.

Vzdušné znamení Vah dodává Venuši trochu nadhledu a inspiruje k dosažení vnitřního i vnějšího míru. Váhy se vždy snaží spolupracovat s ostatními a se sílou Venuše kladou ještě větší důraz na spravedlnost, štěstí a vyrovnanost.

Nepatří mezi extrémní či intenzivní jedince, kteří vyčuhují z davu. Na své okolí působí okouzlujícím a kultivovaným dojmem. Přirozeně se stávají empatickými pozorovateli, kteří dokáží ovládat své emoce a udržet si nadhled. Jsou tak skvěle vybavení pro řešení případných konfliktů a dosažení kompromisů.

Venuše ve Vahách a vztahy

Venuše je planetou lásky a Váhy jsou znamením, pro něž je důležité partnerství. Společně dávají vzniknout harmonickým a mírumilovným vztahům.

Váhy kladou důraz na rovnost a férovost a potřebují partnera, který je miluje, tak jako oni. Očekávají, že oba partneři budou do vztahu dávat 100 %. Oba stejnou měrou brát i dostávat.

Nesnášejí konflikty a za všech okolností se snaží najít kompromisy, za každou cenu. Občas však opomíjejí své vlastní potřeby a kompromitují tak své hodnoty.

Venuše ve Vahách a finance

Jako vzdušné znamení, milují váhy prostorné vzdušné a stylově zařízené bydlení. Ve svém prostředí se snaží vybudovat pocit harmonie, krásy a stylu. I ve financích mají Váhy rády balanc, ale nebojí se si za pěknou dekoraci klidně připlatit.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button