Venuše

Venuše v Blížencích: Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí – kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi.

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše v Blížencích: charakteristika a vlastnosti

Když se nachází Venuše v Blížencích, setkává se zde planeta lásky s elementem vzduchu a jeho hravou energií. Blíženci nejsou zaměřeni na city a lásku, ale na mysl toho druhého. Neodmyslitelně se s nimi pojí konverzace, intelektuálnologika. Jsou rozvážní a do nových vztahů se nevrhají po hlavě.

Blíženci potřebují různorodost, jinak se začnou nudit. Neustále vyhledávají nové zážitky, prozkoumávají nejrůznější zdroje rozkoše a poznávají nové lidi. Jsou zábavní, flirtující, hraví, konverzační přeborníci, otevření novým zážitkům a nesnášejí monotónnost.

Venuše v Blížencích a vztahy

Venuše v Blížencích nepřináší svému nositeli spontánnost či nečekaná milostná vzplanutí, nýbrž potřebu druhého dostatečně poznat, než k němu začnou něco cítit, a i poté je to běh na dlouhou trať.

Než se konečně rozhodnou posunout vztah na další úroveň, čeká je proces dlouhodobého zvažování všech možností a zda je tento vztah vůbec hodný jejich času a energie.

Blíženci hledají optimistické a humorné partnery, kteří jsou plní života. Často jim učaruje někdo nepředvídatelný, s kým nehrozí, že se začnou nudit. Ostatně, být pro Blížence bezustání zajímavý, to je úděl jejich partnerů.

Rozhodně nepatří mezi povrchní znamení, nepotrpí si na vášeň či fyzickou přitažlivost. Blížence zajímají partnerovi myšlenky a vědomosti a jeho um se o ně podělit. Milují dlouhé a zajímavé konverzace, objevování nových věcí o tom druhém je pro ně vzrušující, ať už během námluv či po mnoha letech vztahu.

Schopnost partnera je zaujmout a okouzlit, je pro ně velmi důležitá. Blíženci lehce navazují nové vztahy a zpravidla vytvářejí dlouhodobá pevná přátelství. V lásce však mohou být poněkud nestálí. Když se začnou nudit, budou mít problém se zavázat. Stejně jako jim trvá přejít od přátelské dynamiky vztahu k romantické, tak jim dá čas posunout se od romantického flirtu k vážnému vztahu, od vážného vztahu k zásnubám a případně k manželství.

Venuše v Blížencích a finance

Venuše v Blížencích je zaměřena na obohacování vědomostmi, nejčastěji utrácejí za knihy, hry, nejrůznější technologické vymoženosti a především zážitky – výlety, cestování a neobvyklé akce, to je, kam mizí Blížencovi peníze. Spíše, než kvantitu či luxus, oceňují kvalitu předmětů, které vlastní.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button