Venuše

Venuše ve Štíru: Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi.

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše ve Štíru: charakteristika a vlastnosti

Postavení Venuše ve Štíru je spojení představující jistou výzvu. Venuše je symbolem krásy, romantiky a sounáležitosti, zatímco Štírovi vládne planeta Pluto, jež je spojována se sexem, smrtí a podsvětím.

Štíři jsou intenzivní, vášniví a oddaní. Zajímá je skrytý zdroj síly, strachu a touhy v každém z nás. Jedná se o velmi přitažlivé jedince. Jsou tajnůstkářští a na druhé působí až mystickým dojmem.

Na první pohled mohou působit odtažitě, štíři jsou však citově zranitelní jedinci, kteří si drží skeptický odstup, dokud druhému zcela nevěří. Jejich důvěru je velmi těžké si získat a zradu oplácejí i s úroky. Tito intuitivní pozorovatelé vidí skrz každou přetvářku a se zálibou odkrývají skutečnou podstatu a skrytá tajemství ostatních.

Venuše ve Štíru a vtahy

Pro jedince s Venuší ve Štíru je láska vážnou záležitostí. Nestojí o žádné letní románky, ale o hluboké až transcendentní spojení. Bývají velmi atraktivní s magnetickou osobností, ale na výběru svého partnera si nechávají velmi záležet. Podle nich si jejich bezpodmínečnou důvěru zaslouží jen málokdo.

Vztahy se Štíry jsou intimní, smyslné, uzdravující a transformující. Nebojí se mluvit ani o temných stránkách osobnosti a problémy ve vztahu řeší přímo.

Jakmile najdou partnera, kterému důvěřují, noří se do vztahu po hlavě a hluboko. Jejich touha po pevném poutu však může hraničit s posedlostí.

Venuše ve Štíru a finance

Štíři jsou intenzivní i co se financí týče. Mají problémy být spokojení s tím, co mají, i když se zjevně topí v nadbytku. Neustále se snaží získat více peněz, ať už skrz spoření či neuvážená finanční rozhodnutí. Peníze se nebojí řešit ani v rámci vztahu, zejména pokud přispívají ke vzniku problémů.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button