Venuše

Venuše v Panně: Horoskopy, znamení a planety

Planeta Venuše – pojmenovaná po řecké bohyni lásky, krásy, smyslnosti a rozkoše – je astrologií považována za planetu lásky. V závislosti na domu a znamení, ve kterém se planeta nachází, dochází k její expresi. V grafu horoskopu se Venuše značí – kolečkem a křížkem pod ním.

Venuše ustanovuje naše hodnoty. Vládne vztahům – s penězi, estetikou a romantikou. Udává kurz našemu vkusu, a to nejenom v materiální sféře, ale i ve sféře emocí. Určuje, jaký styl lásky a romantiky preferujeme, jak přistupujeme k námluvám a k potěšení celkově. Zkrátka, co máme a nemáme rádi.

Preferovanou pozicí Venuše při narození je 2., 3., 4., 7., a 12. dům. Tato postavení mají na svého nositele pozitivní vliv. Za nepříznivé postavení planety lásky jsou považovány domy: 1,6 a 9. Tyto konstelace mohou přinést neschopnost ovládat své emoce, mající za následek mnoho problémů, hádek a nespokojeností ve vztazích.

Venuše a další planety ovlivňují své domény nejenom v době narození, ale i během jejich transitů znameními během roku. V této době má postavení planet vliv na všechny z nás bez ohledu na jejich natální konstelaci. Z tohoto důvodu jsou některá období více nakloněna úspěchům fiskálním a jiná zase romantickým.

Venuše v Panně: charakteristika a vlastnosti

V tomto postavení planety lásky se romantická Venuše setkává s rozumem ovládanou Pannou a vášnivým elementem země. Venuše v Panně na vztahy nahlíží spíše z praktického hlediska. Panny jsou analytické, pragmatické a pracovité perfekcionistky, jejichž nedostatkem je netrpělivost a kritičnost.

Panny si jasně určují své priority, a proto se často spíše než na lásku, soustřeďují na dobře odvedenou práci. Svou energii a čas většinou investují do zlepšování svých schopností a sebe sama.

Venuše v Panně a vztahy

S Venuší v Panně se do vztahů dostává analytický pohled. Jejich cílem je najít perfektního partnera, kterého si pečlivě vybírají a s předstihem hledají každou potenciální chybičku. Touha po perfektnosti je přivádí k přesvědčení, že je lepší nic než něco podřadného.

Rozhodně neignorují nedostatky druhých a mnohdy mohou být až přehnaně kritické. Jejich údělem je naučit se vytvářet konstruktivní dialog namísto čirého kriticismu. Budou pak schopné vztahy, za využití svého drobnohledu, vylepšit a dovést k tolik požadované dokonalosti.

Byť občas působí odtažitým dojmem, jedná se o láskyplné partnery. Panny se chtějí cítit ve vztahu užitečné a své city ukazují skutky.

Do vztahů se nevrhají po hlavě a na krátké známosti je neužije. Jsou stydlivé a v otázkách lásky velmi opatrné.

Navzdory očekávání jsou Panny vášnivým znamením. Milostné vzplanutí pro ně však není podstatné, jelikož se soustředí na detaily každodenního života. Harmonicky se cítí ve vztahu s někým dobře vychovaným, slušně oblečeným, ohleduplným a všímavým. Hledají někoho, kdo nepřehlédne ty nejmenší drobnosti, které pro ně dělají a bude si jich vážit.

Venuše v Panně a finance

Panny jsou velké nadšenkyně kvalitního jídla, vybraného umění a přírody. Svůj perfekcionistický hledáček často obrací proti sobě samým a snaží se napravit všechny možné chybičky, které na sobě shledaly. Své finance často vkládají do zdraví, sportu, osobní hygieny a péče.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button