Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc ve Vodnáři

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji chvíli narození jedince.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc ve Vodnáři: charakteristika a vlastnosti

Vodnáři jsou přátelští, svobodu milující dobrodějové, kteří si rozumí téměř s každým. Toto znamení má dvě protichůdně působící potřeby, aby se cítili v bezpečí. Jsou závislí na ostatních a zároveň potřebují osobní prostor. Potřeba žít život s pocitem absolutní autonomie se ve stejnou chvíli ve Vodnářích spojuje s touhou být nedílnou součástí kolektivu.

Jedinci s měsícem ve Vodnáři mají objektivní pohled na svět, který jim umožňuje udělat krok zpět a být schopni neuvěřitelné sebereflexe. Tato schopnost v nich však může vyvolat pocit odcizení a zvláštnosti, jelikož si hluboce uvědomují rozdíly v chování lidí okolo a jich samých.

Milují svobodu, jejich přednostmi je logické myšlení a vůle pomoci ostatním. Jejich slabinami je uzavřenost a skepticismus, který vychází z jejich kritického pohledu na svět. Jejich hledání chyb má však jediný cíl: vylepšit, co nefunguje.

Vodnáři jsou zpravidla velmi empatičtí a soucitní. Akceptují všelijaké zvláštnosti ostatních a berou je tak jak jsou, a to samé od nich očekávají. Jsou skvělými přáteli a snaží se, aby se nikdo necítil opomenut.

Měsíc ve Vodnářích vyvolává potřebu oprostit se od negativních emocí, a to téměř za každou cenu. Této snahy může však využívat okolí, když od nich bude jejích bezmeznou toleranci vyžadovat. Musí si proto dávat pozor na přitahování lidí, kteří jsou vůči nim lhostejní.

Dalším nepředvídatelným důsledkem snahy zkrotit své emoce, může paradoxně být neschopnost si uvědomit, že vás ovlivňují a ovládají.

I v lásce jsou Vodnáři nejdříve skeptičtí a uzavření. Partnerství je pro ně velmi důležité, rádi flirtují, nezáleží jim na tom, zda se jedná o přátelství či romanci, co hledají je jejich spřízněná duše, to je jejich definice lásky. Potřebují, aby bylo mezi nimi a jejich partnerem opravdové, hluboké přátelství.

Vodnáři si svou rodinu vybírají, vyhledávají jedince, kteří sdílejí jejich ideály a s kterými se cítí příjemně – vzniká tak láskyplná rodina plná kreativců, snílků. Respektují a touží po svobodě projevu, což se někdy projevuje jejich nevypočitatelností a náladovostí. Je proto potřeba asi se socializovali a ztratili tak obavy z intimity a z toho být sami sebou.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button