Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc v Beranu

Co znamená Měsíc pro interpretaci horoskopu

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: rodné znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji, i čas narození.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc v Beranu: charakteristika a vlastnosti

Stejně jako jedinec narozený ve znamení Berana, má i Měsíc v Beranu podobné vlastnosti. Znamení Berana je známé pro svou vysokou úroveň duševní výkonnosti. Typická je pro ně impulsivnost a lehká excitace, zejména pak k zuřivosti, která má však krátkého trvání a je následována chvílí sebereflexe, poskytující logické vysvětlení.

Beran je kardinální ohnivé znamení, jako takové se cítí nejlépe ve vedoucích pozicích. Měsíc Beranu nepropůjčuje empatii a citlivost, nýbrž odhodlání a sebevědomí pro začínání nových věcí a pro schopnost bojovat proti bezpráví.

Měsíc pomáhá beranovi identifikovat jeho touhy a soustředit se na ně a na věci, které je oslovují, kterým věří celým svým srdcem. Jen tyto subjekty v nich dokáží zažehnout skutečný oheň, jež jim přinese štěstí a definuje jejich smysl života.

Beran se neodmyslitelně pojí s touhou po uznání a obdivu, jejichž přítomnost je pro ně známkou správného směru v životě, a navíc jim přináší radost. Není proto divu, že se Berani rádi obklopují podobně smýšlejícími lidmi, kteří nešetří chválou a podporou. Optimismus, radostnost a vášeň Beranů jsou přímo nakažlivé.

Tito jedinci jsou však velmi citliví na kritiku. Berani milují svobodu a nesnesou jakékoli omezení. Rodina a láska jsou však pro ně velmi důležité. Potřebují partnera se silnou osobností, který je nezávislý a samostatný stejně jako oni a respektuje jejich svobodu. V partnerství – i platonickém – jsou upřímní, srdeční a nebojí se dát najevo své emoce.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button