Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc v Blížencích

Co znamená Měsíc pro interpretaci horoskopu

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji, i čas narození.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc v Blížencích: charakteristika a vlastnosti

Jedinci narození s Měsícem ve znamení Blíženců jsou optimističtí, zvídaví a veselí stejně jako ti se slunečným znamením v Blížencích. Jejich pocit bezpečí na sebe bere formu v neomezeném přístupu k vědomostem. Jejich vládnoucí planetou je Merkur, který jim dává do vínku přirozenou zvídavost a zvědavost. Chtějí být vždy v obraze, znát aktuální počasí a dění ve světě, i u sousedů. Své okolí znají nazpaměť.

Blíženci rádi konverzují a nabyté znalosti si nenechávají pro sebe. Rádi se o vědomosti podělí, slouží tak jako zdroj informací pro své okolí. Klíčová je pro ně samotná komunikace, rádi si vyměňují názory a s nadšením sledují reakce a interpretace ostatních. Jejich radost spočívá v hladkém průběhu interakce s druhými.

Jako vzdušné proměnlivé znamení potřebují pestrost – lidí i názorů – a nesnášejí stagnaci v jakékoli podobě. Svoboda je pro ně velmi důležitá.

Měsíc Blížencům nepropůjčuje vyšší schopnost vnímání vlastních emocí, naopak těm se, pro pocit bezpečí, vyhýbají. Tito jedinci nenechávají své emoce řídit jejich život.

V partnerském vztahu vše rádi analyzují a ke všemu přistupují logicky. Potřebují hovořit o sobě, o partnerovi a o pocitech mezi nimi. K těmto konverzacím potřebují intelektuálního partnera – zběhlého diskutéra, který si váží a respektuje podnikatelské sklony, a hlavně svobodomyslnost Blíženců.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button