Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc ve Střelci

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji chvíli narození jedince.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc ve Střelci: charakteristika a vlastnosti

Střelci jsou optimističtí, veselí, otevřeníspontánní. Snaží se bořit všechna omezení, následovat svůj vnitřní hlas a nenechat se strhnout ani názory okolí, ani vlnou emocí.

Pocit komfortu u Střelců vychází z pocitu svobody a volnosti. Rovnováhu jejich životu a příjemné pocity přináší nekončící aktivita. Milují proto procházky, turistiku, cestování a nejrůznější sporty. Svoboda pohybu pro ně představuje podstatu lidské existence.

Mají neukojitelnou potřebu rozšiřovat si obzory, nic je nezastaví, aby si plnili své sny a objevovali hranice možností. Nesnáší monotónnost a často mění svůj šat i prostředí.

Střelci jsou nadšenými literáty – milují vše, co souvisí s knihami, jejich psaní či se jen podílet na procesu vydání. V literárních dílech hledají útěchu a skryté moudro. Jejich život je naplněn nekonečným hledáním nových informací a učením se novým věcem.

S tímto znamením je spojena potřeba něčemu věřit. Mají potřebu se něčemu odevzdat, a proto mají sklony ke spiritualitě, která je svádí i kouzlem praktikovaných rituálů. Ve víře nacházejí bezpečí. Stejně tak jim ale postačí i osobní přesvědčení, cíl či poslání.

Tito jedinci by si měli dávat pozor na potřebu Střelců riskovat. Jsou totiž přesvědčeni, že jen tak se dá něčeho hodnotného v životě dosáhnout. Neustále se snaží bořit dogmata společnosti, někdy se však v této snaze sami uchylují k dogmatům.

Ve vztazích hledají zejména parťáka na cesty, který se nezalekne nečekaných roadtripů či výletů na vlastní pěst, a který bude respektovat jejich touhu po svobodě. Život zrozenců s měsícem ve Střelci je také spjat se zvířaty, se kterými často sdílí svou životní cestu.

Krom odvážnosti a ohleduplnosti partnera, také vyžadují patřičnou intelektuální stimulaci a plodnou konverzaci. Ve společnosti v zásadě působí pozitivně a optimisticky, o samotě však mohou podléhat pocitům prázdnoty.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button