Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc ve Vahách

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji, i čas narození.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc ve Vahách: charakteristika a vlastnosti

Váhy se cítí nejvíce v bezpečí a prožívají nejvyšší formy štěstí ve vztazích, ve kterých je jejich hlavním posláním uspokojovat potřeby ostatních a získávat jejich uznání. Tento důraz na potřebu vztahů a nutnost pocitu, že svému okolí něco přinášejí, je důsledkem vlivu vládnoucí planety Vah, Venuší.

Nejsilnějšími přednostmi Vah je soucit, empatiestarostlivost. Jejich cílem je, aby se všichni v jejich přítomnosti cítili příjemně a esteticky tomu uzpůsobují i své okolí. Mají tendenci nahlížet věci z různých úhlů pohledu a vždy se snaží najít kompromisy tak, aby byli všichni spokojení.

Zpravidla působí emočně stabilním dojmem. Vnitřní konflikty řeší Váhy rychle, udržují vnitřní mír sami se sebou a duševní vyrovnanost, aby se mohli stát svým blízkým bezpečným přístavem stability, komfortu a odpočinku.

Mají schopnost přesně určit slabiny kolektivu, které se pak snaží vyplnit svými schopnostmi. Jejich vlastní slabou stránkou se však může stát až přehnaná touha po harmonii a bezkonfliktnosti, která může vést k absolutnímu ignorování problémů. Pro každou Váhu je tak důležité uvědomit si, že ne každá výměna názorů je projev dysbalance.

Vnitřní klid jim přinášejí harmonické vztahy a přátelství založená na upřímných citech. Váhy touží po hlubokých vztazích založených na vzájemném respektu. Milují společenská setkání a pořádání intimních večírků.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button