Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc v Kozorohu

Horoskopy a znamení: Měsíc v Kozorohu

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji chvíli narození jedince.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc v Kozorohu: charakteristika a vlastnosti

Zrozenci s Měsícem v Kozorohu jsou vnímaví, vřelíplní elánu pro dosažení svých cílů, který jim dodává jejich vládnoucí planeta, Saturn. Touží po uznání okolí a pokud jsou ignorováni začnou být plaší.

Kozoroh se cítí v bezpečí, když se cítí být užitečný. Nesnesitelné jsou pro ně neovládatelné emoce, vždy je proto drží na uzdě a pod pokličkou. Někdy proto mohou působit odtažitým a chladným dojmem. Opak je však pravdou – jsou velice soucitní a vstřícní.

Tito jedinci jsou obrovští pracanti. Mají obchodní talent, nenechají se ovlivnit emocemi a touží vytvořit něco skvostného a stát se mistry svého řemesla. Často se však trápí pocitem nedostatečnosti, dokud zcela neovládají svůj obor či um.

Příjemně se cítí, když jejich vytrvalá a pilná práce přináší postupný úspěch a dostatek zdrojů. Pocity nejistoty zahánějí touhou po úspěchu.

Zrozenci v Kozorohu mají pocit, že musí být užiteční, aby byli milovaní. Kladou důraz na požadavky okolí, a proto často zapomínají na své vlastní nároky. Je nutné, aby se oprostili od potřeby vnější validace. Blízcí se mohou stát na vás závislí, a ve stejnou chvíli vás stavit do postavení otroka – kdy si vaší práce neváží, nebo si ji dokonce nárokují, plně vědomi, že vy chcete jejich uznání.

Ze špatných zážitků z dětství si Kozorozi odnášejí zkušenosti, jež jim pomáhají přestát nepřízně osudu v budoucnosti. Ztrácejí však svou dětskou bezstarostnost.

Abyste odhalili dobré stránky jedinců s měsícem v Kozorohu, musíte je dobře poznat a získat si jejich důvěru – což může být docela těžký oříšek. Stejně tak jsou na tom s ukazováním svých emocí. Ve vztazích mají tendence neodhalovat své pocity, podezřívat z lhostejnosti a celkově nedůvěřovat. Důležité je si uvědomovat snahy partnera získat si vaši lásku a vytvořit bezpečné místo pro vyjádření vašich emocí, dejte jim šanci a projevte své city.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button