Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc v Panně

Co znamená Měsíc pro interpretaci horoskopu

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji, i čas narození.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc v Panně: charakteristika a vlastnosti

Stejně jako sluneční znamení Panna, jsou i jedinci s Měsícem v Panně obdarováni analytickými schopnostmi, orientací na detail a schopností spolupracovat téměř s kýmkoli. Vládne jim rozumlogika, svým emocím nedůvěřují a dávají přednost racionálnímu chování.

Vždy se rozhodují na základně zdlouhavého a důkladného prozkoumání všech možností. Tento přístup aplikují jak v profesním, tak soukromém životě.

Své emoce vždy drží na uzdě. Nemívají sklony k emočním výbuchům, jsou vyrovnaníklidní téměř za všech okolností.

Panny se cítí v bezpečí, když je všude řád a pořádek. Život si užívají nejvíce, když jde vše hladce podle plánu – který však není rigidní. Aby byly šťastní, potřebují se cítit užiteční. Jsou velmi nápomocní a ihned přispěchají přidat ruku k dílu.

Přespřílišná láska k řádu může vést ke strachu z jakýchkoli známek chaosu. Panny se tak často vyhýbají a potlačují své temné touhy. Jejich definice „temna“ však může zahrnovat i zdravé vášně, které byly démonizovány v jejich dětství.

V romantickém vztahu mohou mít problémy vyjádřit své pocity. Většinou se však nakonec otevřou partnerovi, který si udělá tu námahu a vybuduje s nimi silný vztah založený na důvěře. Ke všemu přistupují analyticky, proto u nich bývají spontánnost a láska často opomíjené aspekty života.

Systematické myšlení jim však umožňuje dělat efektivně více věcí najednou a důraz na detail jim pomáhá dovést věci do konce v perfektní kvalitě.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button