Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc ve Štíru

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji chvíli narození jedince.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc ve Štíru: charakteristika a vlastnosti

Štírům vládne Pluto – planeta transformace a hlubokých citů. Tito jedinci jsou zvídaví, chtějí objevit všechna tajemství vesmíru a silně prožívají emoce, což je mnohdy dělá zranitelné.

Pro odhalování záhad života využívají právě intenzivní prožitky. Jejich vztahy jsou hluboké, plné vášně a emočního spojení. Povrchní vztahy je nenaplňují.

Jedince s Měsícem ve Štíru až magneticky přitahuje poznání za hranicí reálného fyzického světa. Nebojí se svých temných stránek a s obdivem je prozkoumávají. Stejně tak přistupují ke svému okolí, celému světu a životu.

Silná empatie jim propůjčuje schopnost objevit i skryté pocity ostatních, jichž následně mohou využít ku pomoci, anebo s přesností ostrostřelce je zasáhnout tam, kde to bude bolet nejvíce. Sami mohou působit emočně labilním dojmem. Není pro ně neobvyklé změnit své city vůči druhému od jednoho extrému k druhému. Od bezvýhradné lásky k nenávisti od obsese k lhostejnosti.

Křivdy jen tak nezapomínají, ani nepromíjí. Mohou být i tvrdohlaví a málokdy se nechají k něčemu přesvědčit, občas je však můžete ovlivnit laskavostí.

Toto postavení měsíce je neodmyslitelně spjato se ztrátou – věcí i vztahů. Štíři musí mít na paměti, že ztráta je jedním z principů změny, kterou je jejich život naplněn. Je tedy důležité odložit iracionální strach ze zrady a ztráty, který se neodvratně stává sebenaplňujícím se proroctvím.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button