Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc v Raku

Co znamená Měsíc pro interpretaci horoskopu

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce v době narození jedince. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji, i čas narození.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc v Raku: charakteristika a vlastnosti

Lidé mající Raka jako lunární znamení, jsou svým způsobem unikátní. Tato jedinečnost pramení ze skutečnosti, že vládnoucí planetou Raka je rovněž Luna. Propojení vládnoucí planety a Lunárního znamení takovému jedinci propůjčuje významně hlubší propojení s jejich emocemi a s emocemi ostatních, propůjčující jim až nadpřirozenou schopnost empatieintuice.

Domov, rodina, dětiblízcí přátelé – to jsou synonyma bezpečí pro Raka. Tito jedinci jsou velmi domáčtí a milují všechny činnosti, které s domovem souvisí jako je vaření, zahradničení či kutilství.

Raci jsou přímo předurčeni k tomu být partneři a rodiči. Jsou zrozenými vychovateli a ochranáři. Pro tyto jedince je přirozené starat se o ostatní a naplňovat jejich emocionální i fyzické potřeby. Tato potřeba se může však zvrhnout. Okolí může tuto vlastnost využívat, nebo se cítit přílišnou péčí omezováno.

Kvůli silnému propojení s emocemi může však často docházet k jejich výkyvům, zejména při dlouhodobém vystavení stresu. Přecitlivělost, náladovost a odtažitost jsou známkami potřeby si od všeho a všech odpočinout. Mají problémy odpouštět a zapomenout. Často nad věcmi příliš přemýšlejí a mají sklony k depresím.

Preferují nechávat citům volný průběh. Jejich pocit pohodlí je založen na láskyplném blízkém vztahu s ostatními. Neváhají se rozdat a bez okolků podporují své milované. Nejvíce prospívají a rozvíjejí se v prostředí, ve kterém své dary také přijímají.

K partnerské lásce přistupují s obezřetností. Je těžké si získat jejich důvěru, ze začátku mohou být uzavření, skrytí ve svém tvrdém krunýři. Jakmile je však vybudováním neochvějné důvěry mezi partnery tato obranná zeď proražena, dávají své emoce beze zábran najevo. Jsou romantičtí, něžní a věrní.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button