Měsíc

Horoskopy a znamení: Měsíc v Býku

Co znamená Měsíc pro interpretaci horoskopu

Pro přesnou interpretaci horoskopu je potřeba znát tři základní údaje: sluneční znamení zvěrokruhu, Ascendent a postavení Měsíce. Znamení zvěrokruhu dává svému nositeli obecný smysl života, ascendent má za úkol jej regulovat a nabídnout jiný pohled na svět, který se jedinci odkrývá při cestě životem. Měsíc jej propojuje s jeho emocemi a základními potřebami vyplívajícími z touhy po bezpečí.

Měsíc je v astrologii rovněž považován za planetu. Měsíc, označovaný rovněž jako Luna či Lunární znamení, je nejrychlejší planetou zvěrokruhu, jeho postavení se mění zhruba každé 2-3 dny, proto je potřeba znát, co nejpřesněji, i čas narození.

Měsíc pomáhá identifikovat ego a poskytuje personalizované pochopení sebe sama a emočního vztahu s okolím. Působí jako filtr, který určuje, co považujeme za důležité, co je pro nás dobré a co přináší štěstí. Měsíc je symbolem feminity, intuice a životních cyklů. Představuje vztah s matkou a způsob jakým formovala naše dětství, jež v konečném důsledku vede k postavení základních kamenů naší definice bezpečí.

Měsíc v Býku: charakteristika a vlastnosti

Měsíc v Býku propůjčuje podobné charakterové rysy a vlastnosti jako zrozenci ve znamení Býka. Orientuje se zde však více na fundamentální emoční stránku jedince, co jej dělá skutečně šťastným a evokuje v něm pocit bezpečí.

Pro Býka je bezpečí symbolizováno stabilitou, ke které přistupuje zaprvé z praktického hlediska skrz materiální zajištění a nadbytek a zadruhé z emociálního hlediska skrz vztahy založenými na loajalitě a věrnosti. Býk je zemské fixní znamení, charakteristické emoční stabilitou, občas však hraničící s tvrdohlavostí.

Těmto jedincům vládne Venuše – symbol smyslnosti a ženskosti. Býci milují dobré jídlo a rádi se o zážitek z něj podělí s blízkými přáteli a rodinou. Potřebují uspokojovat nejenom své, ale i potřeby druhých. Jsou láskyplní a skvělí hostitelé.

Pokud hledáte podporu, lidé s Měsícem v Býku vám ji bez prodlení poskytnou. Stejně jednají i v rodinném životě, který je pro ně velmi důležitý. Svého partnera i děti vždy zcela podporují.

Býci vyhledávají intimitu založenou na autentické lásce, skutečném poutu a spojení spřízněných duší. Se svým protějškem chtějí vytvořit smyslný a romantický vztah ve stabilním, krásném domově hýřícím nadbytkem.

Jejich praktičnost na sebe může brát i negativní formu? A to, že občas si jdou za svým úspěchem i na úkor ostatních. Jejich silná touha po stabilitě má rovněž odvrácenou stránku. Tito jedinci bytostně nesnášejí změny.

Podobné

Napsat komentář

Back to top button